Opis produktu

Titiol Chusteczki to preparat do pielęgnacji powiek oraz brzegów powiek przy występowaniu podrażnień wywołanych przez różne czynniki zewnętrzne np. nużeńca oraz przy występowaniu objawów bezpośrednio związanych z obecnością nużeńca.

Ektoina posiada silne właściwości nawilżające. Chroni DNA komórek skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wzmacnia systemy immunologiczne skóry ,aktywuje naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko szkodliwym czynnikom zewnętrznym.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego wykazuje silne działanie antyseptyczne w przypadku zakażeń skóry spowodowanych przez paciorkowce i gronkowce.

Laureth-9 jest substancją myjącą, usuwającą zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Substancja wykazuje łagodny efekt znieczulający, wykazuje działanie pielęgnacyjne na „pajączki”, szczególnie w okolicach nosowych.

Optiphen BSB – Wykazuje spektrum aktywności mikrobiostatycznej przeciwko bakteriom gramdodatnim i gram-ujemnym oraz grzybom.

Sposób użycia

Chusteczkę wyciągnąć z opakowania i przecierać nią skórę w okolicach oczu, uwzględniajac brwi oraz brzeg powiek, w jednym kierunku. W czasie stosowania nie należy otwierać oczu. Procedurę oczyszczania zaleca się stosować podczas wieczornej higieny. W przypadku zastosowania preparatu w godzinach porannych zaleca się ograniczyć przez dwie godziny ekspozycję na słońce.

Skład

Aqua, Polyglyceryl-4 Laurate/Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Laureth-9, Ectoin, Glycerin, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzalkonium Chloride, Disodium EDTA, Triethanoloamine, Lactic Acid, Limonene, Linalool

 

 

Zawartość: 30 chusteczek nasączonych płynem Titiol

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej prze-rwać stosowanie. Nie stosować na uszkodzoną i zranioną skórę. Nie stosować po upływie daty przydatności do użycia. Nie stosować, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. W przypadku dostania się preparatu do oka, oko należy przepłukać wodą.Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat przeznaczony do użytku zewnętrznego.

Uwaga: chusteczka jednorazowego użytku.