AV OCULUS

Opis produktu

Maść AV Oculus to kompozycja składników których celem jest wspomaganie
prawidłowego funkcjonowania skóry powiek i brzegów powiek oraz skóry okolic oczu.

Odpowiednio dobrane stężenie witaminy A oraz E w połączeniu z D-Pantenolem powoduje, że po zastosowaniu AV Oculus każdy z tych składników wpływa regenerująco na naskórek, zapobiega jego rogowaceniu, podwyższa barierę ochronną skóry i prowadzi do zwiększenia jej odporności oraz nawilża skórę. Ponadto chroni przed podrażnieniem i uszkodzeniami wywołanymi przez sól sodową siarczanu laurylu, przynosi ukojenie skórze, jak również wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe co w przypadku osób zmagających się z alergią może mieć duże znaczenie. Dodatkowo produkt nie posiada sztucznych konserwantów.

AV Oculus
Maść do stosowania na powieki i okolice oczu przy widocznych zmianach skóry wymagających wspomagania jej regeneracji i ochrony.

D-pantenol działa łagodząco i przeciwzapalnie, jest pomocny przy podrażnieniach skóry, łagodzi zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.

Witamina A: W pierwszej kolejności, oddziaływuje na wierzchnie warstwy naskórka przyczyniając się do wygładzenia skóry, poprawienia jej struktury i kolorytu oraz zmniejszenia rogowaceń. Stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze, wpływa na formowanie się prawidłowo zbudowanych komórek skóry.
Dzięki lekkiemu działaniu złuszczającemu \i normalizującemu, wierzchnia, zgrubiała warstwa naskórka zostaje zredukowana.

Witamina E: Działa ochronnie na warstwę tłuszczową naskórka, poprawia ukrwienie skóry,wzmacnia tkankę łączną, wpływa na przyswajanie tlenu przez komórki (oddychanie wewnątrzustrojowe). Wspomaga leczenie łojotokowego zapalenia skóry oraz trądziku.

Sposób użycia

Oczyścić skórę powieki. Niewielką ilość maści wmasować w miejsce zastosowania.

Stosować co najmniej 3 razy dziennie.

Skład

Potrolatum, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Aqua, Retinyl Palmitate, Arachis Hypogaea(Peanut) Oil, Tocopherol.

Produkt nie zawiera kompozycji zapachowych i aromatycznych.

Zawartość: 10g

Wskazania

Preparat do stosowania miejscowego na skórę powiek i okolic oczu oraz skórę z widocznymi zmianami wymagającymi wspomagania.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu, a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej przerwać stosowanie. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie stosować, jeśli opakowanie jest
uszkodzone. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat przeznaczony do użytku zewnętrznego.